0542 637 75 04
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Akne İçin Bıttım Sabunu Faydaları Gerçek Mi?

11 Ocak 2019
135 kez görüntülendi
Akne İçin Bıttım Sabunu Faydaları Gerçek Mi?

Geçmişten günümüze kadar birçok insanın sorunu haline gelen akne için, birçok yöntemler kullanılıyor. Ergenlikten başlayan bu sorun, bazı insanlarda 30’lu yaşlardan sonra bile devam etmektedir. Akne probleminden kurtulmak isteyen insanlar, gerek kimyasal gerekse doğal olan akneyi ortadan kaldırma gücüne sahip ürünler kullanıyorlar, fakat yanlış ürün seçimi ya da kimyasal madde içeren ürünler yüzünden, daha kötü sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Kullanılan ürünlerden bir tanesi de bıttım sabunu. Acaba çoğu kişinin bildiği bıttım sabunu, gerçekten akne için faydaları gerçek mi? Yazımda, bu sabunun akneye karşı etkisinden bahsedeceğim.

Türkiye’nin bölgelerinden birisi olan Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin Mardin ve Siirt illerinde üretilen bıttım sabunu, içerdiği menengiç yağı ve yabani fıstık yağı sayesinde birçok soruna karşı kesin çözüm olarak gösteriliyor. Yapılan araştırmalara göre, bıttım sabunu düzenli kullanım sonucunda, akne için faydası gerçektir.

Doğal yollarla yapılmasından dolayı, cilde hiçbir zararı olmayan bu sabun, akneleri kurutmakta hatta aknelerden dolayı oluşan izleri de azaltmaktadır. Mineral ve vitaminler sayesinde, bıttım sabunu akneleri yok etmektedir. Böylece, bıttım sabunun akne için faydasını öğrenmiş olduk.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
WhatsApp WHATSAPP SİPARİŞ
Tıkla Ara
Adres