0542 637 75 04
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Beyaz Saça Bıttım Sabunu Nasıl Gelir?

01 Eylül 2018
1 kez görüntülendi
Beyaz Saça Bıttım Sabunu Nasıl Gelir?

Bıttım sabunu doğal bir sabundur. Kimyasal madde içermemektedir. El ile yapılmaktadır. Bu sabunun içeriğini oluşturan meyve Siirt ilindeki menengiç ağacından elde edilir.

Bıttım Sabunu Elde Ediliş Aşamaları Nelerdir?

Bıttım sabununu elde etmek için öncelikle menengiç ağacından toplanan meyvelerin çürükleri temizlenir. Temizlenenler yıkanıp, kurutulur. Havanlarda dövülerek yağı çıkarılır. Çıkan yağa su ilavesi ile sabun elde edilir.

Saçlara Bıttım Sabununun Etkileri Nelerdir?

Bıttım sabunu saçlara birçok güzel etkide bulunur. Bunlardan ilki saçların dökülmesini engellemesidir. Saçların dökülmesini engellemenin yanında saçlara gürlük ve parlaklık sağlar. Daha sonra ise saç diplerinde oluşan bakterileri öldürerek kepek oluşumunu engeller. Bunların yanı sıra beyaz saça bıttım sabunu kullanılır. Fakat saçların daha fazla beyazlaşmasını önlemek ve beyazlaşan saçların eski rengine dönmesini sağlamak için bıttım sabununun kullanımına 7 – 8 ay devam edilmelidir. Bıttım sabunu kullanımı 2 günde bir olmalıdır. Bu sabun kullanılırken saça kimyasal saç kremi, şampuan ve benzeri ürünler sürülmemelidir. Ve saçlar 2 günde bir yıkanmalıdır. Aksi halde etkisini göremeyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

WhatsApp WHATSAPP SİPARİŞ
Tıkla Ara
Adres