0542 637 75 04
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Bıttım Sabunu Aktarlarda Bulunur Mu?

11 Ocak 2019
624 kez görüntülendi
Bıttım Sabunu Aktarlarda Bulunur Mu?

Siirt iline özgü olan bıttım sabununun birçok faydası vardır. Bu sabunun faydalarına değinmeden önce nasıl yapıldığından bahsetmek gerekirse; öncelikli olarak bıttım meyvesi toplanır. Bu meyvenin sağlamları seçilir. Yıkanarak kurumaya bırakılır. Daha sonra kuruyan meyveler havanlarda dövülerek yağı çıkarılır. Çıkan yağa su katılarak bıttım sabunu elde edilir. Bu sabun faydalarından dolayı çok fazla tercih edilmesine rağmen her yerde satışı yapılmamaktadır. Bıttım sabunu aktarlarda bulunmaz.

                Bıttım sabunu saçlara ve cilde faydalıdır. Saçlardaki kepeği önler. Beyazlaşan saçların eski rengine dönmesini sağlar. Fakat bunun için uzun vadede kullanılması gerekir. Saçların yumuşamasını sağlar. Saçların bakımlı ve sağlıklı uzamasını sağlar. Ciltte oluşan egzama ve mantar gibi hastalıkların tedavisinde kullanılır. Ergenlikte oluşan sivilcelerin giderilmesinde etkilidir. Siyah noktaların tedavisinde de etkilidir. Bu kadar faydaları olan bu sabun eczanelerden ve çeşitli internet sitelerinden temin edilmektedir. Fakat bıttım sabunu aktarlarda bulunmaz.

                Alınan bıttım sabunları orijinal olmadığı halde faydasını göstermez.  Orijinalliğini renginden anlamaya çalışmak doğru değildir. Bu sebeple bilindik yerlerden temin edilmelidir. Eczanelerden ve internet sitelerin temin edilebilir ama bıttım sabunu aktarlarda bulunmaz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
WhatsApp WHATSAPP SİPARİŞ
Tıkla Ara
Adres