0542 637 75 04
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Bıttım Sabunu Beyaz Saçlar İçin Kullanımı

11 Ocak 2019
149 kez görüntülendi
Bıttım Sabunu Beyaz Saçlar İçin Kullanımı

Bıttım sabunu Siirt iline özgü bir sabundur. Bu sabun Siirt ilindeki aşılanmamış fıstık ağacından elde edilmektedir. Bu ağaçtaki bıttım meyveleri toplanarak çürükleri seçilir. Kalan sağlamalar yıkanıp, kurutulur. Daha sonra kuruyan sağlam meyveler havanlarda dövülerek yağı çıkartılır. Çıkan yağa su ilave edilerek bıttım sabunu elde edilir. Elde edilen bıttım sabunu saça ve cilde iyi gelmektedir. Bıttım sabunu beyaz saçlar için kullanılmaktadır. Ve bıttım sabunu beyaz saçlar içinkullanımı oldukça basittir.

Bıttım sabunu beyazlaşan saçlar için kullanılacaksa öncelikli olarak 7-8 ay kullanılmalıdır. Ancak bu süre zarfında etkisini göstermektedir. Saçlarda kullanımı 2 günde bir olmalı ve beraberinde kimyasal madde kullanılmamalıdır. Bıttım sabunu beyaz saçar için kullanımı dışında da kullanım alanları mevcuttur. Bu alanlardan biride cilttir. Ciltte oluşan mantar ve egzama gibi hastalıkların tedavisinde kullanılır. Ergenlikte oluşan sivilcelerin giderilmesinde de rol oynamaktadır.

Bıttım sabunu saça ve cilde iyi gelmektedir. Bıttım sabununun en çok kullanılan alanını bıttım sabunu beyaz saçlar için kullanımı şeklinde belirtilebiliriz. Yani en fazla tercih edilme sebebi beyaz saçları düzeltmek veya beyaz saç oluşumunu yavaşlatmak içindir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
WhatsApp WHATSAPP SİPARİŞ
Tıkla Ara
Adres