0542 637 75 04
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Bıttım Sabunu Faydaları Ve Kullanımı

11 Ocak 2019
98 kez görüntülendi
Bıttım Sabunu Faydaları Ve Kullanımı

Bıttım sabunu faydaları ve kullanımı başlığı altında değinilmesi gereken birçok konu mevcuttur. Bunlardan en önemlisi faydalarıdır. Çünkü öncelikle bıttım sabununu ne için kullanacağımızı belirlemeli sonra kullanım şekline bakmalıyız.

Bıttım sabunu faydaları daha çok cilt ve saç içindir. Saçların dökülmesini engeller.  Kepek oluşumunun önüne geçer.  Saçların beyazlaşmasını önler. Fakat bunun için 7-8 ay gibi bir süre boyunca kullanılmalıdır. Beyazlamış saçların eski haline dönmesini sağlar. Saç derisinde oluşan bakterilerin oluşumunu engeller. Saçları güçlendirir. Saçları besleyerek yumuşamasına yardımcı olur. Saçların daha parlak görünmesini sağlar. Kuru saçları nemlendirirken, yağlı saçların yağ düzeyini dengeler. Saçlardaki kırılmaların önüne geçer. Cilt üzerinde peeling etkisi yaratır. Vücudunuzda oluşan kaşıntı ve kızarıklıkları giderir. Bacaklarda oluşan varislerin azalmasına yardımcı olur. Egzama ve mantar gibi hastalıkların tedavisinde etkilidir. Fakat bu amaçla kullanılacaksa doktora başvurmakta fayda vardır. Bıttım sabunu faydaları ve kullanımı bu paragrafta ele alınmıştır.

Bıttım sabunu faydaları ve kullanımı yukarıdaki paragraflarda anlatılsa da kullanım şekline değinmek gereklidir. Eğer cilt için kullanılacaksa sabun köpürtüldükten sonra 5-6 dakika masaj yapılmalıdır. Eğer saç için kullanılacaksa saçlar 2 gün ara ile yıkanmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
WhatsApp WHATSAPP SİPARİŞ
Tıkla Ara
Adres