0542 637 75 04
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Bıttım Sabunu İçeriği

11 Ocak 2019
133 kez görüntülendi
Bıttım Sabunu İçeriği

Bıttım sabunu günümüzde pek çok kişi tarafından kullanılır. Cilt problemlerine iyi gelmesi ve saçlarda oluşan kepek sorununu çözmesi dolayısıyla çokça tercih edilir. Bitkisel, doğal  ve sağlıklı bir yöntem olduğu içinde uzmanlar tarafından tavsiye edilir. Bıttım sabunu içeriği tamamen elle imal edilmiş ürünlerden oluşur. Bıttım meyvesinin yağından oluşan bu sabunun cilde birçok faydası bulunur.

Bıttım meyvesi Siirt ilinde yetişir. Meyvenin yağı işlenerek sabun haline getirilir. Bıttım sabunu içeriğin de kimyasal madde bulunmaz.  Bıttım ağaçta henüz fıstık halindeyken aşılama işlemi yapılmadan hemen önce toplanır. Sonrasında sabun haline gelmesi için hazırlanır. Bıttım sabunu diğer saf sabunlarla karıştırılabilir.  Ancak sağladığı yararlar ve içeriği sebebiyle farklı bir yapısı bulunur.

Bıttım yemiş olarak da yenilebilir. Ancak yöne halkı genellikle sabun yapmak amacıyla kullanır. Cildin yenilenmesi, tazelenmesini ve nemlendirilmesini sağlayan bıttım sabunu egzama tedavilerinde de kullanılır. Bıttım sabunu içeriği piyasada bulunan diğer kozmetik ürünlerinden daha fazla yarar sağlar. Uzman dermatologlar tarafından tavsiye edilir.

.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
WhatsApp WHATSAPP SİPARİŞ
Tıkla Ara
Adres