0542 637 75 04
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Bıttım Sabunu Kullanım Alanları

11 Ocak 2019
111 kez görüntülendi
Bıttım Sabunu Kullanım Alanları

Bıttım sabunu Siirt iline özgü bir sabun olup faydaları çok fazladır. Bıttım sabunu kullanım alanları saç ve cilttir. Bu alanlarda faydalıdır. Bu faydalara değinecek olursak;  saç için kepek oluşumunu önler. Saçların uzamasını sağlar. Beyazlaşan saçların eski rengine dönmesini sağlar. Cilt için kullanıldığında egzama ve mantar gibi hastalıkların tedavisini sağlar. Fakat bu amaçla ciltte kullanıldığında doktora danışmakta yarar vardır. Ergenlikte oluşan sivilce ve siyah noktaların giderilmesinde kullanılır.

Bıttım sabunu kullanım alanları yukarıdaki paragrafta bahsedilmiştir. Bu konu ışığında kullanım şekline değinecek olursak; ciltte kullanılırken kullanılacak olan bölge bol su ile yıkanmalıdır. Sonra bıttım sabunu ile o bölge köpürtülmelidir. 5-6 dakika köpükle masaj yapılmalıdır. Daha sonra bol su ile durulanıp havlu ile kurulanmalıdır. Fakat kurulama işlemi nemli yapılmalıdır. Saç için kullanımda ise saçlar 2 gün ara ile yıkanmalıdır. Ve beraberinde başka kimyasal madde kullanılmamalıdır.

Bıttım sabunu kullanım alanları içinde en önemli alanlardan biride sağlıktır. Yukarıdaki paragrafta bıttım sabununun bazı hastalıkların tedavisinde kullanılabildiğinden bahsedilmiştir. Bunlara ek olarak varis tedavisinde de kullanılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
WhatsApp WHATSAPP SİPARİŞ
Tıkla Ara
Adres