0542 637 75 04
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Bıttım Sabunu Mantara Faydaları

11 Ocak 2019
125 kez görüntülendi
Bıttım Sabunu Mantara Faydaları

Bıttım sabunu mantara faydalarıSiirt ve Mardin bölgesinde yetişen özel kırmızı çitlembik yağdan elde edilmektedir.Kırmızı çitlembikler aşılanırçitlembikler veya diğer adı ile bıttımlar antep fıstığı olurlar. Aşılanmayıp toplanıldığında bıttım sabununu kullanılmak üzere birçok işleme tabi tutulmaktadır.Bıttım sabununun faydaları çoktur. Ülkemizde bıttım sabununun orijinaliiçin gelenler bıttım sabunundan başka hiçbir şampuan ya da sabun kullanmayan turistlerbulunmaktadır.

Bıttım sabununun faydaları 

Saç hastalıklarına iyi gelmektedir.Saçın dökülmesini engellemektedir. Herkesin bildiği gibi saç dibinde bulunan ölü hücreler ile kepeklenme oluşacağı ve saç dibini besleyerek daha iyi bir sonuç verdiğini ortaya konmuştur.Bıttımsabunu mantara faydalarıantiseptik özelliğiyle deri hastalıklarına iyi gelmektedir. Ellerde, dizlerde ve dirseklerde çıkan vücudu saran kaşıntılı ve tahriş olan egzama, mantar ve sedef gibi deri hastalıklarında da fayda sağlamaktadır.

Daha fazlası

Krem veya nemlendiricilere kullanmanıza gerek yoktur. Bıttım sabunu mantara faydaları saçınızı nemlendirici, elleriniz için nemlendirici, ayaklarınıza nemlendirici ve yüzünüze almanız gerekmemektedir. Bütün vücudunuza doğal bir nem katmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
WhatsApp WHATSAPP SİPARİŞ
Tıkla Ara
Adres