0542 637 75 04
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Bıttım Sabunu Ne Zaman Etkisini Gösterir?

11 Ocak 2019
625 kez görüntülendi
Bıttım Sabunu Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Bıttım sabunu bıttım denen bir ağacın meyvesinden elde edilmektedir. Bu ağaç Siirt ilinde yetişen fıstık ağacının aşılanmamış halidir. Bıttım ağacı Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde yetişmektedir. Bu ağaçtan elde edilen sabun birçok alanda kullanılmaktadır. Fakat bıttım sabunu uzun süreli kullanımlarda etkisini gösterir.

Bıttım sabunu saç bakımı ve cilt bakımı için kullanılmaktadır. Saçlarda kepeğe, beyazlara, dökülmelere karşı etkin koruma sağlarken ciltte egzamaya, mantar oluşumuna, yaralara, sivilcelere, siyah noktalara karşı kullanılmaktadır. Yukarıda da bahsedildiği gibi bıttım sabunu uzun süreli kullanımlarda etkisini gösterir.Bu sebeple düzenli ve uzun süreli kullanılmalıdır.

Bıttım sabunu eczanelerden ve internet sitelerinden temin edilebilir. Kullanılırken öncelikle hangi sorun için kullanılacağı belirlenmelidir. Örneğin cilt için kullanılacaksa cilt önce bol su ile yıkanmalıdır. Daha sonra bıttım sabunu köpürtülüp cilde 5-6 dakika masaj yapılmalıdır. Ve yüz bol su ile durulanmalıdır. Kurulama işlemi nazik ve yumuşak bir şekilde yapılmalıdır. Cildin nemli kalması sabunun etkisini göstermesi açısından önemlidir. Unutulmaması gereken kural : Bıttım sabunu uzun süreli kullanımlarda etkisini gösterir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

WhatsApp WHATSAPP SİPARİŞ
Tıkla Ara
Adres