0542 637 75 04
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Bıttım Sabunu Neden Yapılır?

11 Ocak 2019
107 kez görüntülendi
Bıttım Sabunu Neden Yapılır?

“Bıttım sabunu neden yapılır?” sorusunun en iyi cevabı bıttım meyvesinden yapılır olacaktır. Bıttım meyvesi Siirt ilinde yetişen aşılanmamış fıstık ağacından elde edilen meyvedir. Öncelikle ağaçta yetişen bıttım meyveleri toplanır. Daha sonra bu meyvelerin çürükleri seçilir. Sağlam olan meyveler yıkanıp 10 gün boyunca kurumaya bırakılır. Kuruyan meyveler havanlara konularak dövülür. Dövülen meyvelerden yağ çıkarılır ve çıkan yağa su ilave edilerek bıttım sabunu elde edilir. Elde edilen sabun kalıplara konularak 3 gün kurumaya bırakılır. Kuruyan sabun kalıplardan çıkarılarak küçük parçalara ayrılır ve satışa sunulur.

Yukarıdaki paragrafta” Bıttım sabunu neden yapılır?”sorusuna hammaddesinden bahsederek cevap verdik. Soruyu ne amaçla yapıldığı yönüyle düşünürsek saç ve cilt için yararlı olduğundan dolayı yapılır diye cevaplayabiliriz.  Saçların dökülmesini ve kepeği engellerken egzama ve mantar gibi hastalıkların tedavisinde de kullanılır.

Bu iki paragrafta da “Bıttım sabunu neden yapılır?” sorusuna iki farklı yönden düşünerek cevap verdik. Bu cevaplar ışığında bıttım sabunu faydalarını göze alarak gönül rahatlığı ile bu doğal sabunu kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
WhatsApp WHATSAPP SİPARİŞ
Tıkla Ara
Adres