0542 637 75 04
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Bıttım Sabunu Yan Etkileri

11 Ocak 2019
192 kez görüntülendi
Bıttım Sabunu Yan Etkileri

Bıttım sabunu doğal bir maddedir. Kimyasal madde içermemektedir. Sabun bir ağacın meyvesinden elde edilmektedir. El yapımı bir ürün olduğu için yapım aşaması zorludur.  Bu sabunun birçok şeye faydalı olduğu bilinmektedir. Bıttım sabunu yan etkileri bulunmamaktadır. Fakat mantar, egzama gibi bazı hastalıkların tedavisinde kullanılırken doktora danışmak faydalı olacaktır. Bu sabun aşılanmamış fıstık ağacının meyvesinden yapıldığı için fıstığa alerjisi olan bireyler tarafından kullanılması önerilmemektedir.

Bıttım sabunu öncelikle bıttım meyvelerinin toplanması ile yapım aşamasına girer. Toplanan meyvelerin hasarlıları ayırılır. Sağlam olanlar havanlarda dövülür. Meyveden çıkan yağ ve posa ayırılır. Elde edilen yağa su katılarak bıttım sabunu elde edilir. Yapılışının doğal olması sebebi ile bıttım sabunu yan etkileri bulunmamaktadır. Fakat yukarıdaki paragrafta belirtilen durumlar dikkate alınmalıdır.

Bıttım sabunu kullanılırken beraberinde kimyasal madde kullanılmamalıdır. Saç için kullanımda saçlar günlük olarak yıkanmamalıdır. Bazı hastalıkların tedavisi için kullanılırken doktora danışılmalıdır. Fıstığa alerjisi olan kişiler tarafından kullanılmamalıdır. Bu durumların hepsi göz önüne alındığında bıttım sabunu yan etkileri mevcut değildir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
WhatsApp WHATSAPP SİPARİŞ
Tıkla Ara
Adres