0542 637 75 04
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Bıttım Sabunu Yüzde Nasıl Kullanılır?

11 Ocak 2019
153 kez görüntülendi
Bıttım Sabunu Yüzde Nasıl Kullanılır?

Bıttım sabunu Siirt iline özgü bir sabundur. Siirt ilinde yetişen aşılanmamış fıstık ağacından elde edilmektedir.  Bu ağaçtaki meyveler toplanıp, sağlamları seçilir. Daha sonra sağlam olan meyveler yıkanıp, kurutulur.  Kuruyan meyveler havanlarda dövülerek yağ elde edilir. Bu yağa su ilave edilerek bıttım sabunu elde edilir. Elde edilen bu sabun saç ve cilt için oldukça faydalıdır. Ergenlikte oluşan sivilcelere iyi gelmektedir. Ergenlik sivilceleri de en çok yüz bölgesinde bulunmaktadır. Bu durumda da “Bıttım sabunu yüzde nasıl kullanılır?” sorusu ortaya çıkmaktadır.

“Bıttım sabunu yüzde nasıl kullanılır?”sorusunun cevabı oldukça basittir. Öncelikli olarak yapmanız gereken yüzünüzü bol su ile durulamanız. Daha sonra bıttım sabunu ile yüzü köpürterek 5-6 dakika masaj yapmak gerekir. Sonrasında yüz bol su ile durulanmalı ve havlu ile yüz nemli kalacak şekilde kurulanmalıdır. Bu işlem cildin her tarafından aynı şekilde yapılmaktadır. Fakat saçlarda durum farklılık göstermektedir.

“Bıttım sabunu yüzde nasıl kullanılır?” sorusuna cevaben yukardaki paragrafları ele aldık. Sizde bıttım sabununun faydalarına bakarak kendi sorununuza göre kullanımını gerçekleştirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
WhatsApp WHATSAPP SİPARİŞ
Tıkla Ara
Adres