0542 637 75 04
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Gerçek Bıttım Sabunu Nasıl Anlaşılır?

11 Ocak 2019
415 kez görüntülendi
Gerçek Bıttım Sabunu Nasıl Anlaşılır?

Bıttım sabunu Siirt iline özgü bir sabundur. Aşılanmamış fıstık ağacına bıttım denir. Bu bıttım ağacının meyveleri toplanarak çürükleri seçilir. Sağlam olanlar yıkanarak, kurutulur. Kurutulan sağlam meyveler havanlarda dövülerek yağı çıkarılır. Çıkarılan yağa su ilave edilerek bıttım sabunu elde edilir. Bu sabun başta koyu yeşil renklidir. Kurudukça açık yeşil rengini alır. Bıttım sabununun orijinalliği renginden anlaşılmasa da gerçek bıttım sabunu koyu yeşildir.

Bıttım sabununun saça ve cilde iyi geldiği herkes tarafından bilinmektedir. Saçların dökülmesine, kepeğe,  saç diplerindeki egzamaya iyi gelir. Saçların renginin beyazlaşmasını önler.  Saç beyazlaşmasını engellemek veya saçları eski rengine geri döndürmek için uzun süreli kullanımı gerekir. Gerçek bıttım sabunu tüm bu faydaları düzenli şekilde kullanıldığı müddetçe göstermektedir.

Bıttım sabunu saç için kullanılacaksa 2 günde bir saçlar yıkanmalıdır. Bıttım sabunu ile beraber başka kimyasal madde kullanılmamalıdır. Cilt için kullanımda da önce cilt bol su ile yıkanmalıdır. Sonra cilt bıttım sabunu ile köpürtülmeli ve sabun elden bırakılarak 5-6 dakika masaj yapılmalıdır. Sonra bol su ile durulanıp nemli kalacak şekilde kurulanmalıdır. Gerçek bıttım sabunu bu şekilde kullanılarak faydalarından yararlanılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
WhatsApp WHATSAPP SİPARİŞ
Tıkla Ara
Adres