0542 637 75 04
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Gerçek Bıttım Sabunu

12 Ocak 2019
150 kez görüntülendi
Gerçek Bıttım Sabunu

Bıttım sabunu bitkisel tedavi yöntemlerinde sıklıkla kullanılır. Ciltte oluşan lekelenmeler, kızarıklıklar, kurumalar ve egzama hastalıkları için bıttım sabunu tavsiye edilir. Bıttım sabunu bıttım yağından imal edilir. Bıttım yağı nadiren bulunduğu için maliyeti pahalıdır. Bazı imalatçılar maliyeti uyguna getirmek amacıyla bıttım yağı yerine başka bitkisel özlü yağlar kullanırlar. Sahte bıttım sabunu insan sağılığına zarar verebilecek niteliktedir. Bundan dolayı gerçek bıttım sabunu üreten firmalardan alışveriş yapılmalıdır.

Gerçek bıttım sabunu sarı ve koyu yeşil rengindedir. Genellikle yeni imal edilmiş olan bıttım sabunlarının rengi koyu yeşildir. İmal edilmesinin üzerinden uzun süre geçmişse bıttım sabunun rengi sarıya döner. Bıttım sabununun gerçek olup olmadığını anlamak için satıcıya ne zaman üretildiğini sormak yeterlidir.

Bazı sahtekar firmalar bıttım sabunlarının el üretimi olduğunu söyleyerek şekli bozuk bıttım sabunu satmaya çalışır. Ancak bu durum her zaman geçerli değildir. Şekli bozuk olan her ürünün gerçek bıttım sabunu olduğu söylenemez. Genellikle Mardin ve Siirt taraflarından alınan bıttım sabunları hakikidir.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
WhatsApp WHATSAPP SİPARİŞ
Tıkla Ara
Adres