0542 637 75 04
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Hakiki Bıttım Sabunu Nerden Alabilirim?

12 Ocak 2019
469 kez görüntülendi
Hakiki Bıttım Sabunu Nerden Alabilirim?

Cilt ve saç üzerinde sağlamakta olduğu faydalar nedeniyle son yıllarda çokça tercih edilmeye başlanan bıttım sabunu, kar odaklı kimseler taradından taklit edilmeye başlanmış olduğundan dolayı bıttım sabunu alırken mutlaka orjinal ve doğal olan ürün tercih edilmeli ve bunu anlamanın ilk yolunun da rengine bakmaktan geçmesi sebebiyle de kullanıcılar tarafından hakiki bıttım sabunu nerden alabilirim sorusunun cevabı merak edilmeye başlanmıştır.

 Hakiki Bıttım Sabununun Rengi Nasıl Olmalıdır?

Tamamen doğal ve gerçek bıttım sabunu, çoğunlukla koyu yeşil ya da koyu sarı bir renge sahip olmakta ve yapım aşaması tamamlanarak kullanıma hazır olan bıttım sabununun sahip olduğu renk, zaman içerisinde bir süre sonra açılabilir. Bu renk açılmasının sebebi ise bıttım sabununun içeriğinde bulunmakta olan suyun kurumasından kaynaklıdır. Su, zaman içerisinde buharlaşarak yok olacağından gerçek bıttım sabununu anlayabilmenin bir yolu rengini kontrol etmekten geçmektedir.

Bıttım Sabununun Rengini Kontrol Etmenin Yanı Sıra Koklamanın Önemi,

Tamamen doğal ve gerçek bıttım sabununun yapımında kullanılmakta olan bıttım bitkisinin yağının, zor bulunur olmasının yanı sıra çok emek ile elde edilen bir yağ olması bu yağın, oldukça ve kıymetli ve pahalı olmasını sağlamaktadır. Bu sebepten de bazı üreticiler, bıttım sabununun imalatı esnasında üretim maliyetlerini azaltabilmek için zeytinyağı ya da defne yağı gibi başka yağlar kullanmakta olduklarından dolayı satın alacağınız bıttım sabununu koklayarak da içeriğinde bu yağlardan bulunup bulunmadığını kontrol etmelisiniz. Hakiki bıttım sabunu direk üreticisinden temin edilemiyor ise aktarlardan ya da eczanelerden satın alınabilir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
WhatsApp WHATSAPP SİPARİŞ
Tıkla Ara
Adres