0542 637 75 04
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Menengiç Sabun

11 Ocak 2019
109 kez görüntülendi
Menengiç Sabun

Sabun dünyası sonsuz bir umman gibi. Bugün dünyanın değişik yerlerinde çok özel sabunlar çok özel teknikler ile üretiliyor. Meyvelerden yapılan sabunlar var. Bitkilerden yapılanlar var. Üretim tekniği olarak bakıldığında tamamen el yapımı olanlar var. Fabrikada seri olarak üretilenler var. Doğal olanlar, katkı maddeleri, kimyasallar içerenler var. Bir de menengiç sabun var.

Menengiç sabunson derece şahsına münhasır olan tamamen bizim topraklarımızdan Siirt, Cizre taraflarında yetişen bıttım( yabani fıstık) bitkisinin yağlarından el emeği ile elde edilen bir sabun var. Elbette doğal olmasının yanında organik ve kimyasallar, katkı maddeleri içermiyor. Bölgede yetişen bıttımın toplanıp önce yağı elde ediliyor. Yağından da bu sabun üretiliyor.

İşte böylesine zahmetli ve emek isteyen bir süreçten geçtikten sonra farklı kalıplarda 500 gr, 1 kg gibi piyasaya sunuluyor. Doğrudan tüketicisinden ulaşmak mümkün olduğu gibi, internet üzerinden getirmek de mümkün. Fiyatları üreticisine, büyüklüğüne göre değişiyor. Kimi zaman toplu alımlarda satıcısı belli bir indirim de uygulayabiliyor. Hem evde olması gerek menengiç sabunmucizevi bir ürün.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
WhatsApp WHATSAPP SİPARİŞ
Tıkla Ara
Adres