0542 637 75 04
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Menengiç Sabunu Fiyatı

11 Ocak 2019
126 kez görüntülendi
Menengiç Sabunu Fiyatı

Menengiç sabunu fiyatıyabani fıstık yağı ile üretilmektedir. Ayrıca bıttım ile aynı bitki olduğu açıklanmıştır. Ama menengiç ve bıttımın oluşumundan bir önceki halini taşımaktadır. Menengiç sabununun başlıca faydaları ise; Yağlı olan saç ve cilt tiplerinde uygundur. İçinde doğal E-vitamini sayesinde saçları ve cildi besleyici maddeler bulunmaktadır. Emzirme sırasında ve meme başında meydana gelen çatlaklarda kullanılmaktadır.

Menengiçin ne olduğu

Türkiye ve özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yetiştirilmektedir.İki veya 3 metre boylarında çalı şeklinde veya daha uzun olarak ağaçtan oluşmaktadırlar.Sıcak ortamlarda seven menengiç fazla boylanmaz ve çok yavaş büyümektedir.Yuvarlak taneler ile misket biçiminde de yeşil renk almaktadırlar. Menengiç sabunu fiyatıeylül veya ekim aylarında toplanmaktadır.Menengiç yörelere göre adını almaktadır.

Daha fazlası ile ilgili

Bitkilerden elde edilen meyveler sabun yapımında ve kahve yapımında veya kuruyemiş çeşidi olarak sayılmaktadır.Menengiç kahvesi normal Türk kahvesi olarak pişirilmektedir.Menengiç sabunu fiyatı menengiç çok kıymetli bir yağa sahiptir.  Sabuna genellikle bıttım sabunudur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
WhatsApp WHATSAPP SİPARİŞ
Tıkla Ara
Adres