0542 637 75 04
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Menengiç Yağı Saça Faydaları

11 Ocak 2019
713 kez görüntülendi
Menengiç Yağı Saça Faydaları

Menengiç yağı saça faydalarıile doğal olan sabunumuz bıttım sabunudur. Menengiç denen yabani fıstık ağacı meyvesinden yapılır.Eylül aylarında toplanarak bir hafta içinde kurutulmaktadır. Ezilip yağı çıkarıldıktan sonra bitki, kül tozu kalıba dökülerek elde edilir.Daha sonra el yapımı olan bu sabun karıştırıldıktan sonra doğal olan bir sabun ortaya çıkmaktadır.

Daha fazlası

Birçok ismi vardır. Bunlar Çedene, çitlembik, çitemik, bıttım ve çıtlık olarak anılmaktadır. Dünyanın birçok ülkesinde yetişen menengiç ağacının özeliklerinden de farklı taraflarından da fayda sağlanmaktadır. Menengiç yağı saça faydaları en fazla tüketiminde kahve olarak kullanılmaktadır.  Menengiç kahvesi sağlık sağlığa oldukça faydalı bir bitkidir.

 

Bıttım Sabunun Faydaları

Erkeklerde görülen kelliğe son vermektedir.  Doğal bir sabun olduğundan pahalı olacağına inandıkları için bu kelliğe son açmaktadır. Oysaki fiyatı 20 ile 30 TL arasındadır.Menengiç yağı saça faydalarıayrıca varis tedavisi hastalıklarına da iyi gelmektedir. İyileşmek için düzenli kullanılırsa istenilen konuma varılabilir. Saçlar içinde daha iyi olması için şampuan, saç kremleri ve duş jellerinden uzak durmak gerekir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
WhatsApp WHATSAPP SİPARİŞ
Tıkla Ara
Adres