0542 637 75 04
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Saç Dökülmesi İçin Sabun

11 Ocak 2019
109 kez görüntülendi
Saç Dökülmesi İçin Sabun

Günümüzde gerek genetik gerek çevresel faktörler sebebiyle saç dökülmesi problemi yaşayan bir çok insan vardır. Piyasada saç dökülmesini engellemek amacıyla ilaç, şampuan ve sabunlar yer alır. Genellikle içerisinde kimyasal madde bulunan losyonlar pek yararlı olmamaktadır. Aksine sağlığa zarar verici etkileri olabilir. Uzmanlar bitkisel ve doğal kaynakların her zaman için daha sağlıklı olduğunu ifade eder. Piyasada saç dökülmesi için sabun üreten birçok firma bulunur.

Uzmanlar saç dökülmesi için sabun imal eden firmalar arasında bıttım sabun üreticilerini tavsiye ederler. Bıttım sabunu saç kepeklenmelerini ve dökülmelerini yok eder. Saç köklerinin kuvvetlenmesini sağlayarak çoğalmasına yardımcı olur. Banyo esnasında saçlara bıttım sabunu uygulamak dökülmelerin azaltılmasını sağlar. Bıttım sabununu haftada üç kez kullanmak yeterlidir.

Bıttım sabunu yüzde oluşan sivilce ve akne izlerinin giderilmesine de yardımcı olur. Cildin nemlenmesi ve tazelenmesi bıttım sabunu kullanımıyla gerçekleşir.  Ayıca bıttım sabunu antiseptik mikrop öldürücü özelliğine sahiptir. Tüm bu faydalar göz önüne alındığında saç dökülmesi için sabun kullanılmak istenirse bıttım tercih edilmelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
WhatsApp WHATSAPP SİPARİŞ
Tıkla Ara
Adres