0542 637 75 04
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Saç Dökülmesini Önleyen Sabunlar

11 Ocak 2019
118 kez görüntülendi
Saç Dökülmesini Önleyen Sabunlar

Günümüzde bir çok insan saç dökülmesi problemleriyle karşı karşıya kalır. Bu tip durumlarda saç ektirme yoluna başvurulabilir. Aynı zaman da kimya ilaç kullanımı da önerilebilir. Ancak bunlar arasında sağlıklı ve etkili sonuçlar alınması için bitkisel yöntemlerin kullanılması tavsiye edilir. Piyasada saç dökülmesini önleyen sabunlar bulunur. Bu sabunlar saç köklerine zarar vermeden dökülmeyi önlemektedir.

Uzman dermatologlar saç dökülmesini önleyen sabunlar arasında bıttım sabununu önermektedir.  Bıttım Siirt ilinde yetişen bir meyvedir. Bıttım yağının işlenmesiyle sabunu oluşturulur.  Bıttım sabunu yalnızca saç dökülmelerine değil pek çok cilt problemine de iyi gelir.  Saç köklerinin kuvvetlenmesi ve çoğalması bıttım sabunu kullanımıyla olur.

Uzun ve başarılı sonuçlar almak için bıttım sabununun kullanım şekline de dikkat etmek gerekir.  Saç ılık suyla ıslatıldıktan sonra bıttım sabunu saç köklerine yumuşak bir şekilde temas ettirilir. Beş dakika kadar beklendikten sonra saçlar durulanır.  Saç dökülmesini önleyen sabunlar arasında bıttım sabunu sağladığı faydalar ve kalıcı etkileri sebebiyle çokça tercih edilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
WhatsApp WHATSAPP SİPARİŞ
Tıkla Ara
Adres