0542 637 75 04
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Saç İçin En İyi Sabun

11 Ocak 2019
106 kez görüntülendi
Saç İçin En İyi Sabun

Hayatımızın her yerinde sanki vücudumuzun bir parçası haline gelen sabunlar, doğal ve yapay olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. İnsanlar genellikle doğal sabunları kullanmayı tercih etmektedir. Doğal sabunların çeşitleri olan, hayvansal sabun ve bitkisel sabunu karşılaştırdığımızda ise, koku, renk gibi özelliklerinden dolayı bitkisel sabunlar tercih edilmektedir.

 

Birçok hastalığa karşı yok edici etkisi olan sabunların, sayısız faydaları mevcuttur. Özellikle de günümüzde, çoğunlukla saçlarındaki saç dökülmesi, saç yağlanması gibi sorunlardan şikâyetçi olan insanlar, tedavi amaçlı en iyi sabunu aramaktadırlar. Yüzlerce çeşidi bulunan sabunların, hangisinin saça faydalı olduğu akla gelen ilk sorulardır. Bu soruyu en güzel şekilde cevaplayan sabun, bıttım sabunudur.

 

Türkiye’nin en önemli bölgelerinden birisi olan Güneydoğu Anadolu’da menengiç yağından elde edilen bıttım sabunu, insanların gözbebeği haline gelmektedir. Saça önemli derecede faydası olan bıttım sabunu, koyu yeşil ve sarıdır. Araştırmacıların da önerdiği bu sabun, saç dökülmelerini azaltmakta, beyazlaşmış saçları 6-7 aylık bir kullanımdan sonra tekrar eski rengine geri dönmesini sağlamaktadır. Saçlarda istenmeyen mikroplara karşı da önemli derece etkisi vardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
WhatsApp WHATSAPP SİPARİŞ
Tıkla Ara
Adres