0542 637 75 04
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Sarı Renkli Bıttım Sabunu

11 Ocak 2019
364 kez görüntülendi
Sarı Renkli Bıttım Sabunu

Bıttım sabunu bıttım meyvesinden elde edilmektedir. Bıttım meyvesi ise Siirt ilinin fıstık ağacının aşılanmamış halidir. Bu sebeple fıstığa alerjisi olanların doktora danışarak kullanması gerekmektedir.  Bıttım sabunu bu durum haricinde yan etki yapmamaktadır. Sadece bıttım sabunu kullanılırken beraberinde kimyasal madde kullanılmamalıdır. Bıttım sabununun orjinali olmadığı durumlarda da sorun çıkabilmektedir. İnsanlar bu sabunun orijinal olup olmadığını renginden anlamaya çalışmaktadır. Fakat bıttım sabunu rengi size bu konuda bilgi vermemektedir. Çünkü yeşil renkli bıttım sabunu olduğu gibi sarı renkli bıttım sabunu da bulunur.

Bıttım sabununun renkleri konusunda kafalar epeyce karışmaktadır. Fakat bu renk olayı bıttım sabununun üreticisinden kaynaklanmaktadır.  Bıttım yağından yapılan bir sabun koyu yeşil renkte iken zamanla açık yeşil rengini alır. Eğer bıttım sabunu elde edilirken zeytinyağı katılırsa sabun bu seferde sarı renkte olur. Yani sarı renkli bıttım sabunu içerisinde zeytin yağıda bulunmaktadır.

Bıttım sabunu orijinalliği renkten anlaşılmamaktadır. Üreticiler tarafından bıttım sabununa başka yağlar katıldığında farklı renklerde olabilmektedir. Fakat asıl bıttım hammaddesinden yapılan sabun koyu yeşil renklidir. Eğer içerisine zeytinyağı katılırsa sarı renkli bıttım sabunu olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
WhatsApp WHATSAPP SİPARİŞ
Tıkla Ara
Adres