0542 637 75 04
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Yağlı Ciltler İçin Sabun

11 Ocak 2019
124 kez görüntülendi
Yağlı Ciltler İçin Sabun

Sebum salgısı çok fazla olan yağlı ciltler, birçok insana sorun yaratmaktadır. Bu tür ciltlerde, alın, burun ve çene kısmı oldukça parlak bir görüntü sergilemektedir. Yağlı cilde sahip kişilerde siyah nokta ve akne sorunları çok fazla olmaktadır. 20’li yaşların başında ve ergenlik döneminde görülür fakat 30’lu yaşlardan sonra sebum üretimi azalmasına rağmen, yağlı bir cilde sahip olmak az rastlanan bir durum değildir. Yağlı ciltler için birçok tedavi yöntemi bulunmasına rağmen en iyi doğal tedavi yöntemi sabundur. Sabunlar hem cilt dostu hem de doğaldır.

 

Doğada, saçlarımız ve cildimizin bakımı için, bitkilerin hem meyvelerinden hem de yağlarından elde ettiğimiz birçok sabun bulunmaktadır. Bu sabunlardan birisi de bıttım sabundur. Sivilce ve akne oluşumunu engelleyen bu sabun, sivilceleri kurutma özelliği bulunmaktadır. Ayrıca cilt için, antiseptik ve anti-bakteriyel özellikler göstermektedir. Bu sayede, mikrop ve yağlanma gibi vücutta istenmeyen sorunları yok eder.

 

Eğer cildiniz gerçekten aşırı derecede yağlanıyorsa, sabah ve akşam yüzünüzü bıttım sabunu ile yıkarsanız, 2-3 haftada yağlı olmayan bir cilde, hatta doğal görünen, ışıltılı bir yüze sahip olacaksınız. Sabunun doğal olmasından dolayı, cilde karşı herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
WhatsApp WHATSAPP SİPARİŞ
Tıkla Ara
Adres