0542 637 75 04
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Yağlı Saçlar İçin Sabun

11 Ocak 2019
151 kez görüntülendi
Yağlı Saçlar İçin Sabun

Yağlı saçlar için sabundenildiğinde aslında saçın yağlı olduğu değilde saç derisinin yağlı olduğu ve saçı yağlandırdığı bilinmektedir. Düz saçlı olanlar deriden dolayı saç daha fazla yağ yayılmaktadır. Ama kıvırcık saçlı olanlarda daha az yayılmaktadır. Düz saçlıların ırkının Asyadan geldiği söylendiği için yağlanmanın daha fazla olduğu söylenilmiştir.  Zenciler ise kıvırcık saçlı olduklarından kuru saçlara sahiptirler.

Yağlı saçların tedavisi

Yağlı saç derisinde sağlığa kazanılması ve şampuanların çok iyi bir şekilde tercih edilmesi gerekmektedir. Yağlı saçın tedavisinde saçlı derinin yağı uzaklaştırmaktadır. Yağlı saçlar için sabun yağlı için kullanılmakta olan şampuan ve yağı artırmada bazı maddeler içermektedir. Bu maddeler sudaki yağı ve kiri uzaklaştırmaktadır.

Yağlı saçlar nasıl yıkanması gerekmektedir
Aşırı şekilde yağlı olan saçlar yıkanırken şampuandan önce saçı deriyi iki defa yıkamak gerekmektedir.Yağlı saçlar için sabunhastanın şampuanı köpürdükten sonra başlamasında saçı yağdan uzaklaştırması için yapılmaktadır.Yağlı saçlar için sabunun dasaçlı derinin yağlı olmasında ve derinin uzaklaşmasında köpürme olmayacaktır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
WhatsApp WHATSAPP SİPARİŞ
Tıkla Ara
Adres