0542 637 75 04
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Yüz Lekelerinde Etkili Olan Sabun Çeşitleri

11 Ocak 2019
119 kez görüntülendi
Yüz Lekelerinde Etkili Olan Sabun Çeşitleri

En yaygın cilt rahatsızlıklarından biri olan lekeler, kadınlarda ve erkeklerde büyük sorunlar ortaya çıkarmaktadır.  Melanosit hücrelerin salgıladığı melanin pigmentinin ciltte birikmesiyle oluşan lekeler, genetik faktörler, kimyasal maddeler veya güneş ışınlarının etkisinin başlıca sonuçlarıdır. Yüzündeki kötü görünüme çözüm arayan insanlar, birçok yolu deniyorlar. Bazıları, kimyasal maddelerle bunu halletmeye çalışırken, bazıları da doğal yollarla bir çözüm aramaktadırlar. Yüz lekelerinde etkili olan sabun çeşitlerinden katı sabun kullanımı giderek artmaktadır. Bu yazımda, sizlere faydasını görebileceğiniz tavsiyelerde bulunacağım.

Bıttım Sabunu

Birçok konuda faydası olan bıttım sabunu, yüz lekelerinde de etkili olan bir katı sabun çeşididir. İçinde bulundurduğu yabani fıstık yağı ve menengiç yağı ile yüzde bulunan lekeleri gidermektedir. 6-7 aylık bir kullanımı sonucunda, etkisini daha iyi gösteren bıttım sabunu herkes tarafından tercih edilmektedir.

Keçi Sütü Sabunu

Anne sütünden sonra, bebekler için faydalı olarak bilinen keçi sütü, sabun yapımında kullanıldığında bile faydaları saymakla bitmiyor. Yüz lekelerinde etkili olan katı keçi sütü sabunu, gözenekleri açarak cildin hava almasını sağlıyor. Bu sayede, yüzde bulunan lekeleri ortadan kaldırıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
WhatsApp WHATSAPP SİPARİŞ
Tıkla Ara
Adres